האהבה שלי למירוץ המדברי בהרי אילת

אחד המירוצים שאני הכי אוהבת בארץ שלנו הוא המירוץ המדברי שמתקיים בהרים ובנופים עוצרי נשימה בסמוך לאילת. כל שנה מחדש אני מצפה בכליון עיניים לחודש נובמבר בכדי לרוץ שם.

 

את ההרים האלו גילתי לפני מספר שנים כאשר הייתי בפסטיבל באיזור שיטים (כ40 דקות נסיעה צפונה מאילת) ששם עם הזריחה נעלתי נעלי ריצה, חגורת מים וכובע, יצאתי אל עבר ההרים לבדי, שקט ואויר נקי, הרים בצבעים כמו בציור, אדומים צהובים בשילוב עם השמים הכחולים. כשחזרתי למתחם הפסטיבל הסתכלו עלי כולם כמשוגעת שנפלה ממאדים, אכן כך הרגשתי. מאושרת שכבשתי את ההרים האדומים.

 

כשנודע לי לראשונה שמתקיים מירוץ באותם ההרים מיד נרשמתי ללא היסוס, קצת אילת, מלון וים, שלשה ימים של חופש ושל חג.

 

הזינוק היה ציורי, זריחה עם עננים בגוונים של ורוד וכתום, בצד ימין ים כחול עמוק ובצד שמאל נוף הררי, תוואי השטח מושלם לריצה של הנאה, מצד אחד יש אבנים וחול ומצד שני נוח לרוץ עליהם. קצת עולים וקצת יורדים, אך אין קושי כי הנוף כל כך מפעים. כל פניה ימינה או שמאלה מביאה לעיניים ציור חדש ויפה מקדמו, הרים, גוונים של יופי, טבע ואושר.

 

לצד הדרך כל כמה קילומטרים עמדו אנשים לבושים בחולצה לבנה מתופפים בדרבוקות בקצב, ממש מסיבה! שכרון חושים לאורך כל הריצה.

קל להגיע רגלית אל נקודת הזינוק, שהיא קרובה למלונות ולטיילת הצפונית. האירגון מצוין, לא חסר כלום לאורך המסלול, דוכני המים תמיד הגיעו בזמן. מזג האויר נהדר בדיוק בעונת המעבר, מעט קריר בבוקר ובמהלך הריצה השמש עולה ואיתה גם הרוחות ומצב הרוח. לכן כדאי לרוץ עם כובע בהיר ונוח.

 

עפר פדן דואג שהכל יתקתק, שיהיה לנו הרצים הכי טוב וכיף. בערב שישי לאחר המירוץ, הוזמנו למסיבה המסורתית, הפעם לא בבגדי ריצה ובלי שעונים, פשוט רוקדים את החיים, מוזיקה, שתיה ואוירה טובה.

 

גם השנה ארוץ שם את מקצה ה21 ק"מ בפעם השלישית שלי, יחד עם בן זוגי, מחכים לזה בקוצר רוח!

 

ממליצה לכם בחום להגיע לרוץ ולהינות במירוץ המיוחד הזה שהוא יותר מסתם ריצה.

 

נתראה שם! באילת ובמדבר.

שיווק באינטרנט - Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press