המרתון המדברי שלי / טל וייס

המרתון המדברי שלי / טל וויס

המרתון המדברי באילת תפס את חושיי כבר בשנה שעברה 2014

כבר אז התחברתי לאירועי ספורט תחרותיים בשילוב עם הטבע שעיקר המניע שלי שריצות כביש הם פחות "בריאים" לי באופן אישי והאימפקט החוויתי הפיזי של הגוף הרגיש לי נכון יותר בשטחיים משתנים שדורש מהגוף בעצם איזון שרירי אחר.

הרי בריצת כביש קיים אלמנט של תבנית ריצה קבוע ולרצים פחות מנוסים או מהירים יש סוג של "שקיעה" לתוך תבנית תנועה שלא תמיד מיצרת גיוון שמפרקיי הגוף היו " שמחים" להניע.

כבר למעלה מ5 שנים אני מתאמנת בקבוצת טראתלון מהמובילות בארץ ZEN בהדרכתו של אסף כהן, מאמן וחבר יקר שליווה אותי לאורך הדרך.

המרתון הראשון היה תל אביב ולאחריו חווית מרתון פריז, בהמשך היו מסעות ומחנות אופנים שהמשיכו לתחרות ישראמן אילת וצפון והמשך רציף לתחרות איש הברזל בדנמרק.

במהלך התקופה האחרונה נמשכתי יותר ויותר לריצות שטח , אולי שטח זה השטח החדש שלי(:

הצטרפתי לחד יומי של אפיק ישראל , חיפשתי עוד אירועים שונים שישלבו רכיבה וריצת שטח.

ועל הדרך קטפתי 33 ק"מ בסובב עמק ושם הבנתי שזה הטיימניג הנכון למרתון המידברי.

סופשבוע באילת בתקופה הטובה שלה ביחד עם 42 ק"מ – נראה שילוב מבטיח!

יצרתי קשר עם עופר פדן שלא הכרתי לפני וגיליתי דמות משפיעה וחיובית, שקיבל הרבה פירגון מצד הרצים.

חלוקת הערכות, האקספו האינטימי והמיקצועי היה כבר בערב שלפני – סיפתח טוב להמשך.

שירותיים מפוזרים בכמות הנכונה בקו הזינוק ולפניו , צוות המארגנים לבושים בחולצות אחידות, דגליי המדינות השונות מפוזרים על גשר המעבר לקו הזינוק , צלמים מסתובבים ומצלמים ספורטאים מחויכים מתרגשים לקראת הזינוק.

והנה יש אישור משטרתי הכל מוסבר גם באנגלית , הקפדה על משמעת מים, וזכרו של עומר מנוס ז"ל. הרצים מוחאים כפיים, המוסיקה ברקע מעלה את הביטים וילא זינוק והמרתון יוצא לדרך.

הריצה החלה בקצב טוב והכביש כורכר כבוש טוב המארגנים דאגו לעמדת מים כל 2 או 2.5 ק"מ , חיוך ותמיכה היו בכל העמדות. לאחר כחמישה קמ עוברים מערבה מכביש הערבה ונכנסים לשטח. הריצה הייתה מאתגרת אבל מתגמלת בנופים ובתוואי  משתנה ולא מתפשר שמשאיר אותך חד בכל צעד.

השילוט היה ברור והתחנות שפעו מים, ג'לים, בננות וחטיפים.

התחושה לכל אורך  42ק"מ הייתה של משפחה אחת גדולה שעוברת חוויה משותפת רצים ואנשי צוות יחד.

הפתיע אותי לראות את גיוון הרצים המשתתפים בכל הגילים , הרצה הצעירה ביותר 25 עד הרץ המבוגר 70. אירוע צבעוני , שמח ,שונה ומאתגר.

המקום הראשון הגיע 3:05 ואהוו לריצת שטח, רץ מדהים תוצרת ישראל.

בקו הסיום עמדו לרשות הרצים לחמניות מכל הסוגים אפילו סנדויץ צמחוני. מקרר של שתייה קרה, יוגורט בטעמים שונים, אגסים קרים וכמובן עמדת טיפולים בכמות מספקת לכל הרצים. פינות רביצה ומנוחה לרצים שממתנים לחלוקת גביעים ומדליות.

אין לי מושג מי הגה את הרעיון הנפלא זה, נשות המרתון קיבלו כמזכרת תמונה של יעלה על רקע המדבר עם שמה של הרצה.
גם בקו הסיום ניכר היה הדאגה, ההקפדה, העזרה הראשונה, הפינוקים הכל לרווחתם של הרצים.

12:30 חלוקת גביעים ומדליות, שוב הזדמנות להתבונן ולראות את גיוון האנשים שהשתתפו, הרבה שמחה ועונג היה בקרב כל הרצים.
רצים משנים קודמות שכבר מכירים את הקונספט שיבחו את רמת הארגון ותשומת הלב לפרטים. ואני יכולתי רק להנהן בהסכמה.

חלוקת הגביעים והמדליות היתה מכובדת ונעימה לבמה עלו חלק קטן מהמתופפים שהיו מפוזרים בשטח, וכל קטגורית גיל לפי מקום ראשון שני שלישי קיבלה מדלייה אישית .

פגשתי רצים לכל סוגיהם. ניגשה אלי אחת הרצות שזכרה אותי שעודדתי אותה, אחד הרצים בק"מ ה35 קיבל ממני כדור מלח, היתה אחוות רצים נעימה ועוטפת.

לקינוח בתשע בערב היתה מעין מסיבה קטנה באחד המלונות ,הציגו את סרט האירוע , אמרו מילות תודה למארגנים , עמדה של בירות ופינוקים קטנים על הבר .

שוב ניכר היה רמת המאמץ , ההקפדה , הרוח הספורטיבית הכל כדאי למקסם את חווית הסופשבוע באילת.

ואחרי המרתון היה זמן להתפנות לים ולכייף שאילת מציעה , ריצת ה42 הק"מ שלי הסתימה כמעט בלי שאריות בגוף והפכה לחווית מנצחת שללא ספק אגיע אליה גם בשנת 2016

המרתון המדברי איפשר לי להבין יותר את השילוב של ריצה מאתגרת עם טבע עוצמתי שהפך את חווית הריצה להתמודדות שונה הן בצד הפיזי והן בצד המנטלי והוביל אותי למימד אחר בעולם הריצה.

טל וייס, מאמנת כושר אישית העוסקת ברפלקסולגית ואורטופדיה עם התמחות בגילאי 40+

Tags:

שיווק באינטרנט - Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press