המרתון המדברי שלי / שחר ממן

המרתון המדברי של שחר ממן

סיימתי ממש הרגע ריצת שחרור ו"בדיקת מערכות" אני קורא לזה, כמה ק"מ קלילים ביותר בקצב הכי קליל על חוף הים.

ריצה… בשקט עם עצמי, נושם עמוק, נהנה מהשמש הנעימה ומהים מקשיב לגוף מבין ומפנים כל אמירה וסימן של כל גיד ושריר ושומע את הסיכום …..סיכום של מרתון…… 42.2 ק"מ.

ריצה בשטח מאתגר אבל נופים שמשכיחים ממך כל קושי, נופים שמאפשרים לכל אחד ואחת להתחבר אל עצמו פנימה ולהוציא מעצמו את המיטב על מנת לצלוח את המשימה.

חצי שנה של הכנה, 24 שבועות של אימונים שמתעצמים משבוע לשבוע, 182 ימים שאתה רואה לנגד עינך מטרה – שער הסיום של המרתון ואת השעון שלצידו.

תוכנית שהתחילה ב3 אימונים בשבוע והגיע ל5 אימונים בשבוע. מעומס של 40 ק"מ שבועי ועד 110 ק"מ שבועי מצטבר. למעלה מ1500 ק"מ , 3 זוגות נעליים ו- 13 ק"ג שהתנדפו להם.

כל אלו מתנקזים לבוקר אחד …..27.11.2015 06:00 בוקר ….3…..2….1…… צאו לדרך בהצלחה.

 

 

בשנתיים האחרונות רצתי בכל מיני מרוצים ואירועים ובין יתר החוויות המעצימות מבחינתי היה ליווי של רץ האולטרה אלמוג קורצ'רו, ליוויתי אותו באהבה רבה ובמסירות ב 2014 בחלק האחרון של הריצה שלו כ 70 ק"מ מתוך 200 ק"מ וליוויתי אותו גם השנה כ 39 ק"מ מתוך ה 133 ק"מ .

במרתון המדברי באילת האחרון אלמוג היה שם בשבילי, הוא בא ללוות אותי בריצת המרתון שאליה התכוננתי במשך חודשים ומיותר לציין שגם הוא היה שם באהבה רבה ובמסירות.

כפי שכבר הבנתם רצתי כבר מרחקים ארוכים וסיימתי כבר 4 מרתונים אך הפעם היה זה משהו אחר מבחינתי ……הפעם עבדתי ע"פ תוכנית אימונים שבניתי לעצמי עם כל הידע שרכשתי וקיבלתי במסגרת הלימודים כמאמן ריצות ארוכות ומרתון. עצם ההכנות הקפדניות האלו הפכו לי את החוויה של המרתון הספציפי הזה כמו כאילו היה המרתון ראשון שלי.

התרגשתי וחששתי כאילו מעולם לא רצתי מרתון לפני , והרגע הגיע ויצאנו לדרך .

הריצה מתחילה בסוף הטיילת של המלונות בצמוד למלון הרודס חוצים גשרון קטן ושם שער היציאה .

5 ק"מ שרצים ועדיין רואים קצת נוף שכולל בתים\ מלונות כביש …..ולאט לאט מתחילים להיבלע לתוך המדבר ……שקט דממה, מידי כמה ק"מ בתחנות הריענון יש קצת עידוד ומוזיקה אבל די מהר חוזרים לשקט מדברי …..אתה שומע את הצעדים שלך ושל החברים שלך בקרקע המדברית שלעיתים קשה אך לרוב רכה ומעורבבת בחצץ דק וקטן מה שהופך את החוויה ליותר קשוחה.

בזמן ההכנות שיתפתי כמה מחברי ביעדים והמטרות לגבי המרתון המדובר .

עדן פז שגם הוא רץ אולטרה מהטובים אם לא הטוב מכולם לדעתי עם הניסיון הרב שיש לו ידע להוריד אותי טיפה לקרקע עם הסבר נכון לצורת ההכנה שלי והמשימה שאני עומד בפניה ובנק' זמן זו אני יכול לומר שגם הוא העריך במדויק כמה זמן אני שווה והוא דייק כמעט במדויק.

כאמור הריצה התחילה וזרמה הק"מ עברו השמש עלתה והחוויות נצרבו.

10 ק"מ ראשונים עברתי ב58 דק, 20 ק"מ 1:59 שהחצי הראשון של המסלול ( עד הק"מ ה22 בערך ) הוא החלק המאתגר יותר מגמת עליה וחול רך וטובעני מעט . 

את הק"מ ה30 סיימתי אחרי 3:04 ומהק"מ ה33 בערך מתחילה מגמת ירידה מה שאמור לבוא לעזרי וזה הזמן לעלות קצב ולהדביק את הזמן ואני די קרוב להגשמת חלום .

אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. בשלב מאוחר יותר התחלתי לסבול מהתכווצויות שרירים ברגליים מה שהאט אותי . אם זה מהחום שהיה או תזונה לקויה או הכנה קצת חסרה את זה עוד אבדוק ואנתח לעצמי או שכמו שעדן אומר והעריך שכרגע זה הזמן שאני יכול .

אז הריצה ברובה עברה ועבדה כמתוכנן ,אלמוג שליווה אותי הסיר ממני כל דאגה לפרטים האחרים , הוא דאג להביא לי מים מתחנות הריענון דאג להזין אותי לפי הזמנים והמרחקים בג'לים ובמשקאות איזוטונים במלחים וכל דבר שרק צץ . הוא דאג להרים אותי מוראלית כשהיה קשה (שלא יהיה ספק מרתון זה דבר קשה ) הוא דאג גם להאט אותי כשהרמתי קצב מעבר למתוכנן הוא הצחיק אותי ושתק איתי כשהיה צריך .

מהק"מ ה35 ואולי קצת יותר התחילו התכווצויות שרירים ברגליים מה שהאט את קצב ההתקדמות שלי ושם התמיכה של אלמוג היתה סופר חשובה , לא יכולתי לבקש יותר טוב ממה שקיבלתי.

דרכנו לא נפרדו במשך 40 ק"מ .

בק"מ ה39 הבחנו באדם לפנינו שלא היה במיטבו והכוונה לא רק תשוש ועייף מהמרתון אלה קצת יותר מזה מצב שמחייב ליווי צמוד והשגחה עד להגעה לתחנה הקרובה לעזרה ראשונה לא היה פה הרבה מקום לשאלה האם לעצור , עוצרים !! ומכיוון שהיינו שניים התפצלנו ….אלמוג למרות שהגיע כמלווה שלי , נשאר ללוות את האדם אשר נזקק לכך בהרבה יותר ואני בהבנה מלאה ובמוטיבציה גבוהה המשכתי הלאה כל הארוע הזה התרחש כ2 ק"מ לפני קו הסיום כשאני כבר מפנטז על המעבר יחד עם חברי אלמוג יד ביד בשער הסיום שער הניצחון , אך ראוי ורצוי שנזכור כולנו כי אנחנו בני אדם לפני הכל ועזרה הדדית במיוחד במשברים חשובה לא פחות ואפילו יותר מהניצחון האישי שהגדרנו לעצמנו מראש .


 

אז כפי שכבר הבנתם סיימתי את המרתון בגאווה רבה
שיפרתי את הזמן שלי לעומת שנה הקודמת באותו המסלול למעלה משעה
למדתי עוד קצת על ענווה , עזרה הדדית וניסיון של אלופים

אז בהזדמנות זו
תודה רבה
לאלמוג קורצ'רו שהוא אח חבר אמת שסיים יום עבודה ביום חמישי כמו כולם נכנס לרכב ונסע נסיעה קצרה מפ"ת לאילת ……נח אכל הצחיק אותי לתוך הלילה נרדם התעורר וליווה אותי במרתון ואז נח אכל וחזרנו יחד לפ"ת בנסיעה זה לא מובן מאילו תודה

עדן פז שגם הוא אח מנטור והשראה , טיבעונינג'ה שידע להסביר ולהכווין אותי וידע להעריך בדיוק מה תהיה התוצאה שלי , שהוא בעצמו במסגרת אימונים ובונה ומכין את עצמו ליעדים שלו , אז חוץ מתודה בהצלחה גם לך .

עופר פדן – מרתון ישראל, הכרנו במסגרת המרתון הנוכחי כל הכבוד על הארגון והמסלול הייתי פה שנה שעברה שזה היה המרתון המדברי הראשון שלכם ובכלל וגם המרתון הראשון שלי והנה רצתי גם את השני ואני די בטוח שאהיה פה גם בשלישי. מסלול ייחודי מדהים ביופיו מאתגר ומהנה .
ישר כח

ותמיד תמיד זוגתי לחיים שרון ובנותיי שלעיתים סובלות מהשיגעונות שלי. שנה שעברה קיבלה אותי באהבה עם בלון

השנה סיימתי ככה

זמן אישי : 04:41:48
שחר מאמן ריצה Fit & Run

Tags: ,

שיווק באינטרנט - Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press